Ulubione dziećmi rozrywka jeszcze z czasów radzieckich

Ulubione dziećmi rozrywka jeszcze z czasów radzieckich – puszczać statki – zwykle kojarzy się z jesiennej . Ale kto powiedział, że jesień jest gorsze? Kałuże – gdzie-to małe i drobne, a gdzieś głęboko i praktycznie nieprzebrane dla dziecka – świetny plac zabaw dla eksperymentów. Przygotuj papierowy fregata w domu lub z opadłych liści i innych dostępnych materiałów, zebranych na podwórku. Rodzicom na notatkę: dobrze trzymają się na wodzie styropianowe i plastikowe naczynia. Szkolenie rozwija koordynację ruchową okruchy.

Jeśli już zwracać uwagę dziecka na kałuże, to byłoby bardzo brutalnie zabraniać mu w nich wchodzić. Proszę wodoodpornego ubrania i poinformowanie dziecka o tym, że nie można . Wspinając się “w głąb” można w nieskończoność zlać wodę za pomocą dziecięcych i łopatek, wozić samochód na sznurku, a także łowić wyimaginowany ryby za pomocą różdżki-wędki. Rozwijaj wyobraźnię dziecka: wymyśl ciekawą legendę jako podstawę do jego gry. A przed zakończeniem wycieczki można nawet jak należy nadepnął mu lub opuszczać kamyki do wody.

Jasne, opadłe liście, czerwona jarzębina, żołędzie – bardzo prosty, a jednocześnie ciekawy materiał do nauki. Z nich można komponować bukiety i rzemiosła, nakarmić nimi kieszenie i potem policzyć, uczyć się kolorów… Niż jesień różni się od lata? Jak różne zwierzęta przygotowują się do nadejścia zimy? Jaki plon zbiera babcia w ogrodzie? Powiedz dziecku, i wysłuchaj jego obserwacje na ten temat.

Ptaki nie odlatują na południe, dlatego też najwyższy czas razem z dzieckiem je nakarmić. Pokaż , jak wygląda ptaszarnia, przygotuj w domu bułka okruchy lub nasiona, obserwuj razem za zachowanie ptaków. Dziecko nie tylko zapamięta, czym się różni wróbel od gil, ale i uczą się kochać przyrodę, pojawia się pragnienie, aby pomagać i dbać o naszych braciach mniejszych.

W końcu, jeśli słoneczny nastrój nadal należy – utwórz go sami. Ubierz się w żółte, poszukaj żółty kolor podczas spaceru na przechodniów, znakach, w naturze, przyjdź do domu i narysuj jesień w ciepłych, żółtych kolorach! Można nauczyć dziecko, aby zrozumieć w kolorach i odcieniach, trenować wyobraźnię twórczą.

Ale najważniejsze – nie zapomnij o wzmocnienie odporności. Jesienią ważne jest, jak nigdy! Odżywianie odgrywa dużą rolę w kształtowaniu dobrego zdrowia okruchy, więc eksperci zalecają, aby robić diecie dziecka maksymalnie zrównoważone za pomocą specjalistycznego dziecięcego zasilania lub przydatnych produktów domowych. I pamiętaj, że pociechom do 3 lat jest przeciwwskazane zasilanie z dorosłego stołu.

Polecamy: Sklep Banaby, który ma w swojej ofercie produkty takie jak stoliki dziecięce – stoliki dziecięce, zegary dziecięce – kliknij i oczywiście dywaniki dla dzieci – więcej informacji. Polecamy sklep Banaby.pl