Przykłady dekoracji pokoju dziecięcego dla dziewczynki zdjęcia

Piękne i wygodne miejsce do zabawy, nauki i odpoczynku – taki powinien być pokój dziecięcy dla dziewczynki. Do tego, aby wnętrze było harmonijne, warto wziąć pod uwagę kilka wskazówek.

Duże i małe pokoje

W dużym pokoju łóżko lepiej ustawić tak, aby po obu stronach były fragmenty najmniej 70 cm Na wygodnej odległości można ustawić stoliki nocne, regał, szafy, biurko i komoda z lustrem – kompletny zestaw dla swojej księżniczki.


Na zdjęciu – Kolekcja Princess fabryki NewJoy

Jeśli zorganizować miejsce z obu stron łóżka niemożliwe – lepiej umieścić łóżko do ściany. W ten sposób można pozostawić wystarczająco dużo miejsca na szafy i biurka jak najbardziej niezbędnych mebli. Patrząc na różne zdjęcia pokoju dziecka dla dziewcząt, można wybrać opcję układ – np. w kształcie litery “P”, gdy meble umieszczono wzdłuż trzech ścian, lub w kształcie litery “G”.

VOX

Na zdjęciu – kolekcja 4YOU fabryki VOX

Czasami potrzebne są bardzo kompaktowe rozwiązania – na przykład, do pokoju, w którym mieszka dwoje lub więcej dzieci. Wtedy warto zwrócić uwagę na łóżka piętrowe lub łóżka-lofty, gdzie miejsce do spania znajduje się na górze, a pod nim znajduje się biurko, szafa lub komoda.

38 papug

Na zdjęciu – Kolekcja Wyżej tęczy fabryki 38 papug

Kolorystyka

Pokój dla dziewczynki u wielu kojarzy się z różowymi tonami, kwiatami, ruffle itp. Naprawdę, różowy (nie zbyt jasne odcienie) korzystają najczęściej. Ale jest wiele innych ciekawych opcji:

1) brzoskwiniowy – miły dyskretny odcień;

2) beżowy lub ghee mleko – kojące kolory;

3) delikatnie-liliowy – piękny chłodny odcień, który nadaje się, jeśli pokój wychodzi na stronę południową;

4) dobrze wygląda biały w połączeniu z żółtym, awokado, w kolorze oberżyny i innymi;

5) kolor białej akacji lub inne jasne i ciepłe odcienie – to, czego potrzebujesz, aby od strony północnej i przy braku oświetlenia.

VOX

Na zdjęciu – Kolekcja Spot fabryki VOX

Style

Romantyczny styl klasyczny, jakby stworzony dla dziewczyn. Meble z naturalnego drewna, z rzeźbionymi nogami, elegancki wystrój i w stonowanej kolorystyce pozwoli stworzyć sytuację i dla małej księżniczki, jak i dla nastolatka. Tutaj najlepiej wpajane miłość do piękna.

Na zdjęciu – Kolekcja Lebeau fabryki

Uniwersalny jest nowoczesny styl z jasnymi odcieniami, grą kontrastów. Dla niego charakteryzuje funkcjonalność, umiar w dekoracji. Do małych pomieszczeń może podejść meble w stylu minimalistycznym, gdzie wystrój praktycznie nie istnieje, a jest tylko to, co niezbędne.
Polecam również: Banaby.pl – meble dla dzieci