Proč se někteří lidé, když se zlobí, chovají správně

Proč se někteří lidé, když se zlobí, že se chovají správně, a další s pěstmi na násilníka? Některé tolerovat urážky klidně a jiné msty? Protože sami vědí, jak ovládat své emoce a vyrovnat se s nimi, zatímco jiní ne. Je velmi důležité vysvětlit dítěti, že všichni lidé se zlobí, cítí uražen, , závist, obecně, mají negativní emoce. A buď člověk bude ovládat své emoce, ať už ty emoce, které budou vládnout člověk. Od toho, jak se naučíme vyjadřovat své pocity a emoce, závisí naše vztahy s lidmi kolem vás. A tyto vztahy jsou velmi důležité, protože žijeme ve společnosti, mezi lidmi.

Jako něco, co jsme jeli v autě, a já jsem řekla dceři, že nebudu moci dokončit slibované a zužovat ji v ledové městečko. Reakce velmi bouřlivé a zařvala:

— No, pak jsem tě zabít.

Manžel na volant, a pomyslela jsem si – tady a čekal. Užívání (kde najdu dětská kuchyňka?) sebe v ruce, pomyslela jsem si, a chápe to, co říká?

— A co znamená “já tě ZABIJI”?

— Nevím, slyšela jsem to v televizi.

-To znamená, že chceš, aby jsme zemřeli. Nás už to nikdy nebude, víte? A nám s tátou velmi nepříjemné to slyšet. Uvědomili jsme si, že jsi z důvodu toho, že nebudeš navštívit městečko. Ale takové vyjadřování pocitů nás zraní. Pokud jsi nebo jsi nešťastná, moc se snažíš projevit své pocity tak, aby nedošlo k zranit ostatní, ne urazit je. Můžete hlasitě křičet, že jsi naštvaná a nešťastná (kde najdu povlečení disney), nohou několikrát a tak dále.

Člověk má obrovské množství pocitů a emocí, které velmi často není schopen kontrolovat. Nejvíce emocionálně nestabilní – to děti. Děti neumí se ovládat. Něco hrozně chce, aby se – vzal a udělal, aniž by přemýšlel o důsledcích. Naštvaný – vykřikl. Strach – plakal. It.n.

Postupně člověk je citově dospívá a učí se ovládat své pocity a emoce. A už když je naštvaný, pak to není bojovat, a může se držet zpátky. Začne křičet a hlasitě vyjadřovat nespokojenost, .

Existují lidé, kteří zůstávají citově nezralé až do stáří, a oni nevědí, jak se bránit své touhy, pocity a emoce. Oni se chovají jako teenageři celý život – chtěl-udělal, při tomto aniž by přemýšlel o tom, že dochází k okolní projevy od jeho bouřlivých pocitů.

Takové lidi nazývá , nezralé, tj. jedná se o dospělé děti (banaby.cz).

Všechno v tomto životě je třeba se učit. Včetně a projevovat své emoce a pocity. Pokud učíte to své dítě, pak mu musí čelit v životě s tím, že reakce jiných lidí na nešikovný projev emocí může být velmi negativní a dokonce i brutální.

V první řadě je třeba naučit dítě vyjádřit své pocity slovy. Schopnost mluvit, popisovat své pocity, jsou velmi důležité. Když má člověk dost slov, není třeba vyhodit s pěstmi. Koneckonců, jako pravidlo, spěchat s pěstmi na ty, kteří nemohou vyjádřit svůj hněv a podráždění slovem. Ale hněv a podráždění vyžadují jde, věřte mi. A výstup pak je tady jeden – něco kopat nebo někoho tlačit. Nejčastěji volí druhý, t. na nepříjemné.

Povzbuďte k rozhovorům, neustále mluvit s dítětem, čtěte mu knihy, všemožně ho k řeči o svém vnitřním stavu. , je člověk osvobozen od stavu, a to v pořadí, uvolňuje, uklidňuje, a není již žádný důvod pro negativní reakce. To s vámi musí se tomu naučit.