Mnozí rodiče si myslí,

Psychologové prokázaly, že ve věku od 8 měsíců do roku a půl dítěte zvýšeným tempem v kůře mozku se vyvíjejí buňky – neurony, takže čím více dítě učí svět kolem sebe, tím rychleji dochází k jejich formování. A naopak, jeden den nemoci zpomaluje jejich vývoj na celých 5 dní, takže v tomto období, je třeba všemožně ochránit dítě od jakýchkoli virů.

Jednou, přichází na psychologa, žena zeptala se ho na otázku: “Doktore, od kdy je třeba začít, aby se zapojily s batoletem?”
“A jaký věk má vaše drobky?” — zeptal se jí doktor
– “9 měsíců” – odpověděla matka
– To, že při výchově dítěte Jste již pozdě na celých 9 měsíců!

Mnozí rodiče si myslí: “A jakým způsobem je možné začít, aby se zapojily s batoletem, pokud to ještě vůbec nic nerozumí a nemluví?”.

Do tří let se u dítěte jde kumulativní úroveň informací. Dítě s radostí různé předměty a s nimi všechny druhy manipulace: jak si zaklepat, je na dotek a jaké akce s těmito předměty je možné vyrobit. Pozornost dítěte přitahuje nejen zajímavou a multi-barevné hračky, a další a baterka barvy, protože pomocí otisku dětské dlaně na lze zobrazit krásný strom, a z hlíny zajímavého ježka nebo na malém vykreslit stopu z podzimní listí.

S pomocí rodičů dítě učí svět předmětů, seznamuje se s jejich účelem, metabolizuje pravidla akce a získává sociální zkušenosti.

Ve společných třídách dospělý se chová jako:

1. Objekt následovat

2. Pomocník a společník ve společné činnosti

3. Hlavní dosaženého výsledku

Postupně dítě začíná uvědomovat, že všechny akce by měla přinést určité plody v jeho činnosti. Proto v psychice a chování dítěte dochází k postupnému rozvoji myšlení a řeči.

Je paradoxní, že celá naše řeč je na dosah prsty. Čím silnější je vyvinuté malé prstů, tím lépe rozvinutá a řeč dítěte, a jako důsledek – myšlení dítěte.

Pro rozvoj motoriky existuje velké množství her a cvičení. Například, až máma v kuchyni se zabývá vařením, je možné nabídnout dítěti hru – úkol “Krmit myší” – v jsou smíchány dva typy obilovin – fazole a hrách a dítě by mělo zamíchat ji a rozloží se na různých , po kterém pohostit . Velkou radost dítě dostane, hraje na schovávanou: do plechovky s široký krk každá krupice – , graecia, vzduch v nichž se ukrývají drobné hračky, například, z kinder-překvapení. Dítě musí je všechny najít.

Rozvoj řeči a jemnou motoriku rukou přispívají různé baterka hry doprovázející malé . Dítě dostane nejen masáže dlaní, ale i v neformální podobě pamatuje si krátké .
Více o děti a nábytku pro děti můžete přečíst na klikněte sem kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa