Mnohí rodičia si myslia,

Psychológovia dokázali, že vo veku od 8 mesiacov do roka a pol dieťa na zvýšené tempo v mozgovej kôry rozvoj buniek – neurónov, takže čím viac sa dieťa učí svet okolo, tým rýchlejšie ich vzniku. A naopak, jeden deň choroby, spomaľuje ich vývoja, rovnako ako 5 dní, takže počas tohto obdobia je potrebné na ochranu dieťaťa z akýchkoľvek vírusov.

Jedného dňa prišiel k psychológ, žena sa ho spýtala otázku: “Doktor, ako dlho budete musieť začať s dieťaťom?”
– “A aký starý je vaše dieťa?” opýtal sa svojho lekára
– “9 mesiacov,” – odpovedal jej matka
– Takže, pri výchove dieťaťa, Ste už neskoro na celých 9 mesiacov!

Mnohí rodičia si myslia: “A ako sa môžeme začať zaoberať dieťa, ak sa nič robiť?”.

Do troch rokov dieťaťa je kumulatívna úroveň informácií. Dieťa s radosťou budú skúmať rôzne objekty a robí všetky druhy manipulácie: ako sa zraziť, skúmať ich dotyk a aké akcie sa tieto objekty môžu byť vyrobené. Dieťa pozornosť priťahuje nielen zaujímavé a farebné hračky, ale aj prst farby, po všetkých, s potlačou dieťaťa s rukou na papieri, môžete nakresliť pekný strom, a z hliny na sculpt zaujímavé ježko malý alebo lepenky, líčiť stopu jesenné lístie.

Dieťa skúma svet objektov, spĺňa účel, učí pravidlá akcie sa stáva spoločenským zážitkom.

V spoločnom stretnutí dospelých pôsobí ako:

1. Objekt nasledovať

2. Pomocníkom a partnerom v spoločnom podniku

3. Hlavné znalec dosiahnuté výsledky

Postupne dieťa začína chápať, že každá akcia by mal mať nejaké ovocie v jeho činnosti. Tak, v psychiku a správanie dieťaťa je postupný rozvoj myslenia a reči.

Paradoxne – všetky naše reč je na špičkách prstov. Rozvinutejšie jemnú motoriku prstov, lepšie vyvinuté dieťaťa reči a ako výsledok myslenia dieťaťa.

Pre rozvoj motorických zručností je tu širokú škálu hier a cvičení. Napríklad, zatiaľ čo mama je v kuchyni robí varenie, môžete ponúknuť detské hry – úlohou je “Feed the mouse” – v miske zmiešať dva druhy obilnín – fazuľa a hrach a dieťa potrebuje z nej a dal v rôznych tankov, a potom na liečbu myši. Veľkú radosť dieťa dostane pri hraní schovávačku: v nádobe so širokým hrdlom nalial žiadne obilniny – jačmeň, pohánka, rohy, kde sa skrývajú malé hračky, napríklad z kinder prekvapenie. Dieťa potrebuje pre všetky z nich, nájsť.

Rozvoj reči a zručnosť v prstoch prispieť na rôzne prstom hry, riekanky sprievodné malé. Dieťa nie len prijíma masáži dlane, ale v uvoľnenej forme spomína na krátke quatrains.
Viac o deti a nábytku pre deti môžete prečítať na kliknite sem kde si môžete kúpiť všetko dobre pre vaše dieťa