Home Uncategorized • Liverpool FC – Stoke City 4:1

Liverpool FC – Stoke City 4:1

-

Ani na 11. pokus sa Markovi Hughesovi nepodarilo priviezť tri body z Anfield, ktorý mu v Premier League ďalej zostáva dokonale zakliaty, hoci dnes Stoke odštartoval tak skvele. Liverpoolu sa však ešte do prestávky podarilo vývoj zápasu otočiť a druhé dejstvo už veľa drámy neponúklo …

Nástup Potters bol vskutku agresívny a na Liverpool platil, pretože Reds doma v Premier League inkasovali ako prvý vôbec prvýkrát od mesiaca mája. Pieters v 12. minúte odcentroval, Walters sa predral pred Lovrena k hlavičke a Mignolet už zvládol loptu akurát odplácnout do siete.

Jednalo sa o ešte len tretí gól Potters na Anfield v 40 rokoch a vlastne prvýkrát nešlo o obyčajný gól útechy. Tentoraz sa dokonca mohlo jednať o stavebný základ šokujúce výhry, keby v 18. minúte tentoraz Mignolet nevytasil svoju pravú nohu proti Allenovi. Padnúť vtedy gól, zápas by asi vyzeral inak.

Namiesto toho Liverpool začal veľkolepý comeback. Firmino v 23. minúte už prekonal brankára, na bránkovej čiare ale stáli dvaja hráči Stoke a Crouch bez problémov odkopol loptu do bezpečia. Liverpool tak opäť musel spasiť asi najlepší anglický hráč tohto kalendárneho roka, Adam Lallana.

Všetko vo 35. minúte otvoril Origi dobrou rozohrávkou do strany a Lallana potom po vrátení balóne na os loptu na dvakrát predsa len dopravil do siete. To pritom nebolo od ex-southamptonského hráča úplne všetko, krátko nato ešte pod sebou pekne hľadal Firmina, ktorý tesne prestrelil.

Práve brazílsky útočník, ktorý sa pred pár dňami ocitol vo väzbe, mal nakoniec na svedomí obrat stavu skóre ešte pred dovŕšením prvého polčasu. V 44. minúte mu narazil Milner, Firmino ale odmietol loptu vrátiť, pretože si všimol voľného priestoru na rýchlu strelu ľavačkou, a tá si to od vzdialenejšej tyče namierila za čiaru. Na tú istú tyč vzápätí mieril tiež Sadio Mane, ale ten pre zmenu o chlp minul.

V druhej polovici už Stoke kládol Liverpoolu minimálny odpor, ba mu skoro až pomáhal k výhre vyšším a vyšším rozdielom. Pri góle na 3: 1 ešte Imbulův vlastenec nebol ničím zvláštnym, pretože by Origiho precíznu prihrávku po Hendersonová kolmicu rovnako do siete doklepával Mane, avšak Shawcrossova neskoršie malá domov už brala dych. Sturridge ju v 70. minúte hravo vychytili svojím prvým dotykom v zápase, potom ľahko obišiel brankára a bez problémov strelil svoju prvú ligovú bránku v sezóne.