Być dumna ze swojego syna lub córki

Pewność siebie jest niezbędna do tego, aby radzić sobie z życiowymi trudnościami i osiągnąć wspaniały sukces. Dla wszystkich rodziców ważne jest, aby dziecko wyrosło na pewnym siebie. Do tego trzeba zwrócić uwagę na wszystkich etapach rozwoju, ale to właśnie w okresie dojrzewania dziecko czuje się szczególnie chroniony. W tym czasie rodzice powinni mu pomóc, pokazać uwagę, dać wiarę w siebie.

Co należy zrobić:
1. Być dumna ze swojego syna lub córki

Zawsze zdarzają się sukcesy i upadki, ale jeśli rodzice będą chwalić dziecko i skupić się na sukcesach, to zaprojektuje ma pozytywne nastawienie. Pamiętając o swoich zwycięstwach, dziecku będzie łatwiej przygotować się do pozytywnego wyniku.
2. Wspierać dziecko w jego staraniach

Rodzicom należy otwarcie wyrażać swoją aprobatę, jeśli mu się podoba nowy pomysł jego syna lub córki. Wsparcie wzbudzić wiarę i wzmocni pewność siebie. Jeśli dziecko dzieli się z rodzicami swoimi planami, ważne jest, aby uważnie go wysłuchać i pomóc w realizacji planów. Należy w każdym przypadku z szacunkiem odnieść się do jego myśli i pomysłów.
3. Nie pamiętam porażki

W okresie dojrzewania psychika dziecka jest niestabilny, dlatego awarie są postrzegane silniejsza, niż u osoby dorosłej. Wspomnienia o przykrych momentach mogą zostawić ślad w duszy, i w przyszłości negatywnie wpłynąć na jego działaniach w dorosłym życiu. Dlatego psychologowie szukają przyczyny problemów w dzieciństwie. Rodzice nie powinni przypominać o gaf swoim dzieciom. Lepiej będzie pokazać, jaki satysfakcjonujące doświadczenie można wyciągnąć z tej sytuacji. Tak samo nie warto wyrażać żalu i wypominać dziecka.
4. Nie trzeba krytykować za błędy

Nie myli się ten, kto nic nie robi. Jeśli rodzice są wściekli z powodu jakiegokolwiek nadzoru dziecka, ważne jest, aby zrozumieć, że ich dziecko jest dopiero na początku drogi życiowej, i trzeba mu pozwolić uczyć się na swoich błędach, wyjaśnić niedopuszczalność tego aktu, ale nie krytykować go.
5. Dasz rade tylko wtedy, gdy nastolatek o to poprosi

Dorośli na prawach rodzice zawsze chcą podać dziecku, jak prawidłowo, kładąc nacisk na swoich doświadczeniach. Ale jeśli ktoś się zdecydował sam, a rodzice czytają morały, wynik będzie odwrotny. I przy pozytywnym rozstrzygnięciu sprawy nastolatek nie będzie poczucie zadowolenia z siebie. Jest to przydatne, aby coś zrobić od początku do końca samemu, takie rzeczy zwiększają poczucie własnej wartości. Koniecznie trzeba iść w kierunku dziecka, jeśli on prosi o rady.
6. Nie prawić kazań

Jest różnica między nauką, kiedy dziecko postrzega informacje, które do niego wyłowić, i przykazanie, gdy ten nic nie chce słuchać, ale rodzice ciągle starają się mu powiedzieć, co, dlaczego i jak należy robić. To źle wpływa na pewność siebie, tak jak na poziomie podświadomości rodzic wmawia dziecku, że ten wszystko robi źle i w ten sposób obniża jego poczucie własnej wartości.
7. Nie zmuszać stale być najlepszym we wszystkim

Niektórzy rodzice starają się kosztem dzieci zrealizować to, czego sami nie udało. Są i tacy, którym potrzebne są postępy dziecka, aby chwalić się nimi przed znajomymi i . Ładunek, który kładą na ramiona dziecka, może wyjść im bokiem. Dumny jesteś z dzieckiem, nawet jeśli on nie pierwszy i nie najlepszy. Przecież nie na darmo mówi się, że najważniejsze jest udział, a nie zwycięstwo. Twoja wiara i wsparcie są ważne dla dziecka w każdym wieku i etapie życia.
8. Prześlij na kurs lub obóz

Często nastolatkowie, którym brakuje pewności siebie, pomagają specjalistyczne kursy, których z każdym dniem coraz bardziej. Pomagają też nowe znajomości. Do tego można wysłać dziecko, na przykład, w zagraniczny obóz, gdzie on doskonalić swoją znajomość języka obcego, a także rzuci nowych przyjaciół.
Więcej o dzieciach i meblach dla dzieci możesz przeczytać na stronie sklep meblowy Banaby gdzie kupisz również wszystko dla swojej pociechy