Burnley FC – Southampton FC 1:0

pilievJe to oficiálne, keby hralo Burnley všetky svoje zápasy len na domácej pôde, môžeme sa naň budúcu sezónu tešiť v Lige majstrov. Nadsázka, iste, Clarets sú však tento rok na Turf Moor nezastaviteľní, vyhrali tu už štvrtýkrát v rade, keď si dnes vyšliapli na Southampton. Nudný zápas rozhodol jediným gólom z priameho kopu navrátilec Joey Barton.

Zverenci Seana Dýcha inšpirujú celú Premier League. Nie je to síce žiadna rozprávka typu minuloročný Leicester, ale ich výkony rozhodne stojí za pozornosť. Nováčik, ktorý má papierovo jeden z najslabších kádrov v lige, po chudé výhre 1: 0 poskočil už na desiate miesto s desaťbodovým náskokom na zostupovú trojicu. Doma naviac Burnley vyhralo 8 z 12 zápasov a nazbieralo tretí najväčší počet bodov z ligy.

Začiatok zápasu však vyšiel lepšie hosťom zo Southamptonu, hoci aj im sa podarilo vypáliť na bránku raz jediný raz (Burnley ani raz). Saints boli častejšie na lopte a taký Tadič mal možnosť hneď niekoľkokrát zakončiť solídne vyzerajúci centrami zo strán. Práve srbský reprezentant sa svojou aktivitou zapríčinil o dôležitý zákrok Bena Meeho na brakovej čiare.

Blonďavý stopér Clarets bol najlepším mužom na ihrisku, ale o víťazstve rozhodol striedajúci Joey Barton, ktorý sa do Burnley vrátil čoby jeden zo strojcov postupu do PL po polročnej anabáze u Glasgow Rangers. Práve jeho jemne tečovaný priamy kop na stranu Forstera štvrť hodiny pred koncom stretnutia zaistil domácim cenné víťazstvo. Svoju úlohu zohral aj gólman Tom Heaton, ktorý sa v závere vytasil so skvelými zákrokmi proti strelám Rodrigueza a predovšetkým mladého Simsa.